שמחות קטנות

טה – דהההההההההההההההההההה!!!!

בסוף זה קרה. סיימתי את שמלות המתנה לראש השנה לאחייניות שלי!!!

כן, אני יודעת שכבר אחרי החגים, כן, אני יודעת שהן עוד מעט מתגייסות, כן אני יודעת שבאופן רשמי הקיץ נגמר. לא אכפת לי.

אני פשוט כל כך מרוצה מהן, שלא אכפת לי מכלום.

מרוב סיפורים קורעי לב שתכננתי לכתוב לכם בשבועיים האחרונים, איך סרגתי בכל מיני מקומות מעניינים (אפילו השקעתי ותיעדתי), חדרי המתנה, פארקים, חופים ועוד, החלטתי להתרכז רק בשמלות, כי כל השאר לא באמת מעניין ובטח שלא משמח כמוהן (:

מאוד השתדלתי. רכשתי את הצמר הנכון הפעם, סקרתי את הרשת בחיפוש אחר דוגמאת השמלות המושלמות ביותר ואפילו מצאתי כאלה. הממ… רק שכידוע, על שלמות, צריך לשלם. מה זה אומר? זה אומר שאין הוראות סריגה לשמלות בפוסט הזה, כי רכשתי את שתי הדוגמאות, אבל לפחות יהיו לינקים… וכפרס ניחומים על הביקור פה אשב ואנסח לכם הוראות סריגה לפרחים הקטנים שצירפתי לאחת השמלות… שלא תגידו שאני לא משתדלת בשבילכם…

אז קבלו במחיאות כפיים סוערות את השמלה הראשונה – השמלה הרצינית של יעל:

ברור שכלום לא יצא כמו שתכננתי. תכננתי את השמלה הרצינית לאלה (הגדולה מבין אחייניותיי, עוד מעט בת 3). בשלב מסוים בסריגת השמלה, שהיתה אמורה להיות הגדולה מבין השתיים, הבנתי שהיא יוצאת קטנה מידי (כן, כן, מידות הן תמיד הבעיה שלי), אז חל שינוי בתכנית, והשמלה הרצינית שינתה יעוד והוצמדה ליעל הקטנה (בת שנה וחצי), הלא רצינית בעליל (:

את הדוגמא המהממת לשמלה הרצינית והמהממת הזאת אפשר למצוא פה.

 

ולפרטים הטכניים: סרגתי את המידה הגדולה ביותר, אבל גם היא יצאה לי די קטנה כי סרגתי בצמר דק יחסית, צמר Adelyn שהוא ממש ממש מקסים לסריגה קיצית. הוא מאוד מאוד מאוד נעים. קצת מבריק (שבעיני זה קצת חיסרון אבל התוצאה נראית מאוד “איכותית”), אין מבחר גדול של צבעים לטעמי (לפחות לא היה בחנות), אבל התוצאה עדיין שווה את זה (ואם אני מוותרת על צבעים, אז כנראה שזה ממש שווה את זה). חיסרון טכני שיכול לפעמים לעצבן זו העובדה שהחוט קצת מתפצל מידי לטעמי, אז צריך להיות עדינים איתו… ועדיין, חוט מהמם! (: את הגבולות הורדרדים סרגתי בחוט כותנה שהיה לי, אבל יש את הצבע הורוד העתיק גם ב Adelyn).

לסיכום: מומלץ בחום. הדוגמא ברורה, קלה, פשוטה, מדויקת ויוצאת מהממת בלי בעיה!!!

ולשמלה השניה להיום – השמלה השמחה של אלה:

או.קיי. אז את השמלה השניה השתדלתי כל כך לעשות גדולה יותר, שמרוב פחדי המידות שלי כנראה עשיתי אותה גדולה מידי (כך אומרות השמועות). אבל שוב, לא אכפת לי (: כי גם היא מהממת! כמו שאפשר לראות, את השמלה הזאת עשיתי צבעונית וקיצית מאוד (לסוף סוף הקיץ) וגם היא משמחת את ליבי עד מאוד!

את הדוגמא לשמלה הזאת אפשר למצוא פה.

  

עוד קצת פרטים משעממים: הגדלתי את המידה עד למידה הרצויה של היקף החזה והאורך (וכמו שכבר כתבתי, לא בהצלחה רבה). גם אותה סרגתי בצמר Adelyn וגם כאן השוליים נסרגו מחוט כותנה. בגב השמלה צירפתי שני כפתורים פרחוניים ומשמחים שמצאתי בחנות אבנט. בדוגמא המקורית יש גם סרט לשיער וכובע, מכוערים בעליל, שממש לא באו בחשבון. כקישוט היה אמור להיות פרח גדול על החזה, אבל גם הוא קצת מכוער לטעמי, אז החלפתי אותו בפרחים הקטנים שלי, שאני מחבבת כל כך. הוראות הסריגה לפרחים האלה מחכות לכם פה, בסוף העמוד.

 

ועוד עניין טכני קטן – רצועות הקשירה לצוואר, מהיותן דקות, מסתלסלות מאוד מאוד. כדי לשפר את המצב, השתמשתי בטכניקת ה“בלוקינג” בה משתמשים על פריטים סרוגים, בעיקר במקרים של ריבועי גראני. הרעיון הוא שפריטים סרוגים יכולים להיות לפעמים מצ’וקמקים קלות, מקומטים משהות ארוכה בתיק הסריגה, או במקרה של ריבועי גראני, גם קצת קטנים מידי. על ידי שימוש בטכניקה הזאת שמוסברת ומצולמת מצויין כאן, אפשר לגהץ, לייצב, ליישר ולפעמים גם להגדיל פריטים סרוגים. הרעיון הוא להצמיד את הפריט בסיכות למזרן, או לוח קלקר או שעם וליישר אותו לגודל/צורה המתאימים. אחרי ההצמדה משפריצים על הפריט מים, רצוי מזוקקים ורצוי עם שפריצר שכזה… כמובן שלא היו לי לא מים מזוקקים ולא שפריצר. הצמדתי את הרצועות למזרן עם סיכות והשפרצתי מים עם היד, חלטוריסטי משהו, אבל עבד די טוב. מאוד מומלץ לסורגים ולסורגות רציניים לפתח סבלנות (שלי תמיד אין) ולהשקיע את העבודה והזמן בשלב הזה.

ולסיום סיומת, הוראות לסריגת הפרחים הקטנים:

1.  נתחיל בסריגת 4 עיני שרשרת בצבע א’. נחבר אותן לטבעת עם עין שטוחה.

2.  נסרוג 5 חצאי עמודים אל תוך הטבעת. נחבר אל חצי העמוד הראשון בשיטה המוסברת בתמונות כאן ועל ידי כך בעצם נוסיף מעין חצי עמוד שישי.

3.  נמשוך דרך אחת העיניים חוט בצבע ב’ ונתחיל בסריגת עלה כותרת: נגדיל את העין שעל המסרגה לגובה עלה הכותרת הרצוי, [נכניס את המסרגה לאותה העין, צמר על המסרגה, נמשוך לולאה שוב לגובה העלה הרצוי] 3x, נעלה צמר על המסרגה ונמשוך לולאה דרך כל 7 הלולאות שעל המסרגה,  נסרוג עין שרשרת מהודקת לסגירת העלה ועוד 2 עיני שרשרת. נסגור את העלה עם עין שטוחה אל אותה עין ממנה סרגנו את כל העלה. נעבור עם עין שטוחה נוספת אל תוך העין הבאה בעיגול.

4.  נסרוג עוד 5 עלי כותרת נוספים, כשבסיום עלה הכותרת האחרון נחבר בעין שטוחה לעין ממנה יוצא עלה הכותרת הראשון. נסגור ונחתוך את החוט.

טה- דה!!!

זה קצת של אודטה, לא?

אז מה, לא אכפת לי!  (:

 

♥ ♥ ♥

5 מחשבות על “שמחות קטנות

  1. השמלה מהממת אבל אני לא יכולה לפתוח את הקישור הוא כותה לי שהדף לא נפתח. זקוקה להוראות לגבי הדוגמא התחתונה כי התחלתי כבר ונעצרתי. תודה רבה

השאר תגובה