כובע Wynn – להתאוששות משמיכות.

בואו נדבר רגע על משהו שלא מדברים עליו:
בסיום פרוייקט גדול (נגיד, משהו כמו שמיכה), יש נפילת אנרגיית סריגה רצינית ביותר.
מן ואקום כזה. שלא לומר חוסר תכלית לחיים.
אחרי שבועות בהם בכל זמן נתון היה לך תמיד משהו שהיית אמורה לסרוג, והוא היה קבוע (ונגיד שהוא גם הורכב בעיקרו משורה אחת שחוזרת על עצמה) – כשזה ניגמר, את פשוט קצת בשוק. לא יודעת מאיפה להתחיל עם כל הדברים שתכננת לסרוג, ולכי תמצאי את עצמך, וצריך שוב לבחור, ולמצוא חוטים, ולהתחייב, מחדש.

אז ברור שקודם כל, לפני הכל, אני לא מתחייבת לכלום.
בשק ה”פרויקטים בתהליך” שלי, יש עדיין איברים של בובה שמחכים לחיבור כבר כמה חודשים, והתחלה של מנדלת אוברליי שמרוב שהיא מהממת נלחצתי ואני מחכה למצוא לה גם המשך שיהיה מספיק יפה, ויש התחלה של מחמם צוואר בדוגמת כוכבים שאני לא מוצאת את המסרגה שלו כבר שבוע, וכמובן שפצחתי גם בסריגת מחמם צוואר נוסף ומהמם בשתי מסרגות (בואו, זה ייקח שנתיים), וזה עוד לפני שאני מעיזה להזכיר את 2 הפרויקטים מהחורף שעבר שמוטלים פה, וההבטחה שלי לחברה אהובה, לסרוג לה שאל לחורף.
אז אם לא סופרים את כל אלו, זה מן ריק כזה.

כדי להתמודד עם השוק, הייתי צריכה לנוח בשבת האחרונה, אז ישבתי לתקתק איזה כובע, כי עם כל השמיכות האלה, כמעט לא סרגתי החורף כובעים!

משיטוטיי האחרונים כבר היתה שמורה לי הדוגמה הזו, של הכובע WYNN Slouch Hat, שכתבה הארלי, מ- Noowul Designs. זה כובע שמתבסס על מן דוגמת גלים כזו, מעברים בין עיניים שטוחות לתכים גבוהים יותר שמתהפכים משורה לשורה. דוגמה שנתקלים בה הרבה ברשת, בווריאציות של דברים שטוחים, שאיכשהו, עד היום, ממש לא אהבתי.
ודווקא בצילום של הכובע הזה שלה, הדוגמה פתאום נראתה לי מקסימה. אפילו העובדה שבכובע יש שימוש בטכניקת שורות מקוצרות במסרגה אחת (שבגדול היא די מעצבנת לטעמי), לא הרתיעה אותי. בסוף הסריגה אפילו השתכנעתי שזה לא היה כזה מעצבן.

אחרי בדיקת מתח סריגה קפדנית מהרגיל, סרגתי במסרגה 4.5mm ובחוט Melange wool, שאני מחבבת בימים אלה. הכובע שלי לא יצא מאוד “נופל” אבל למרות, ואולי בגלל זה, אני דווקא ממש מחבבת אותו!

אל תגלו לאף אחד, אבל אחרי כמה ניסיונות החלטתי שבמתח הסריגה שלי, הדוגמה יפה יותר לטעמי בצד ב’ שלה, כך שבתמונה למעלה, רשמית זה צד ב’. אבל יכול להיות שזה סתם כי אני מתחכמת ;)
בכל מקרה, זאת תמונה של הדוגמה האמיתית שלו, עוד לפני שסיימתי לסרוג ולסגור אותו ולהחליט שהוא יפה יותר הפוך.

מרוב שהייתי מרוצה ממה שיצא, ומהיעילות והמהירות, המשכתי באותו השוונג וכתבתי להארלי והצעתי  לה לתרגם את הדוגמה לעברית, כדי שיהיה לכם קל יותר. מפה לשם היא היתה ממש מקסימה ואפילו שמחה על ההצעה.

אז את התרגום שלי עם הוראות הכובע בעברית אפשר למצוא כאן, באתר של הארלי.

אל תיבהלו מהאורך – פשוט תעברו היום בדרך הביתה מהעבודה בחנות הצמר הקרובה, הצטיידו בכדור או שניים של חוט (לי הוא לקח בדיוק 100 גר’), פנו לעצמכם קצת זמן שקט בערב, כשבחוץ סופה, ושבו לסרוג אותו.

כן כן. לא רק סרגתי תרגמתי וערכתי – גם יצאתי ביום השרבי שהיה השבוע (זוכרים?), וניסיתי לדגמן לכם את הכובע בשמש הקופחת!
כצפוי, בגלל הדוגמנית והצלמת, אף תמונה נורמלית גם של הכובע וגם של הפרצוף שלי לא יצאה, אבל תמיד בתמונות השרופות של הניסיונות, כשאני מכוונת את החשיפה, יוצאות לי תמונות משעשעות  ומסונוורות, שאפשר להפיק מהן גיפים מצחיקים לסטורי…

אז, אנתיל ווי מיט אגאיין…

18 מחשבות על “כובע Wynn – להתאוששות משמיכות.

 1. שלום! הכתיבה מדהימה וקולחת שכיף לקרוא!
  רציתי לשאול מה עם מספר העיניים בכל שורה, אני פשוט לא
  מתמודדת עם זה ויוצא לי שונה ממה שכתבת בהוראות…
  קיץ בריא!!

  1. הי תמר,
   לא לגמרי הבנתי את השאלה – המספרים שמפורטים הם המספרים שאת אמורה לקבל אם סרגת את מה שרשום בהוראות… אין לי ממש דרך לעזור לך מרחוק ולמצוא טעויות בדוגמה הזו… :(

 2. קשה לי להחליט ממה להתפעל יותר-מהסריגה או מהכתיבה שלך… בכל מקרה תודה!
  יש מצב שתצייני שמות של חוטים נוספים, שמנסיונך, יכולים להתאים?

  1. הי אביגל, בשמחה :)
   בעיקרון אין לי שמות נוספים לציין לגביהם מניסיוני, כיוון שסרגתי את הכובע הזה רק בחוט שלגביו כתבתי. אני מעריכה שאפשר לסרוג בכל חוט שמוגדר כמתאים לסביבות מסרגה 5, ומרגיש לך נעים… חשוב מאוד רק לעשות דוגמית לבדיקת מתח הסריגה וגודל המסרגה, כדי להגיע למידה המתאימה (כיוון שבדוגמה הזו אין אפשרות פשוטה של הגדלת גובה הכובע תוך כדי הסריגה ובטח שלא בדיעבד…).

  2. קיץ בריא!
   מליונים תודות על המקום הנפלא הזה!!!!!!!!!!!
   אני די מתחילה ולא מבינה כ”כ את השפה… אז יש לי כמה שאלות:
   1. עמוד קצר ז’תומרת עמוד וחצי?
   2. מה זה אומר הסוגריים- 3 ע’ שטוחות, 3 עמ’ קצרים?
   3.לא כ”כ מסתדר לי המספרים- בשורה 1 יש לי 37, ובשורה 2 יש לי 48…
   ושוב-תודה!

   1. הי, וסליחה על העיכוב בתגובה (ימים לא פשוטים כאן, עם מיליון שאלות לענות עליהן…)
    אז אני כבר אומרת, שאם את די מתחילה, לא הייתי בוחרת בכובע הזה, כי הוא לא פשוט ודורש מעקב מדוקדק אחרי ההוראות, וגם למתקדמות זה לא תמיד ברור…
    1. עמוד קצר זה half double crochet שיש בארץ כאלה שתרגמו אותו לעמוד וחצי, שזה שם ממש ממש מטעה ולא נכון.
    2. הסוגריים אומרים שאת צריכה לחזור על הרצף שבסוגריים (כנראה 3 ע’ שטוחות, 3 עמ’ קצרים) כמספר הפעמים שמצויין אחרי הסוגריים.
    3. סביר להניח שמס’ העיניים לא הסתדרו לך כי לא קראת נכון את עניין הסוגריים והחזרות מהסעיף הקודם…

 3. תודה על הפוסט . היכן את רוכשת את הצמר שהשתמשת לכובע?
  תודה רחל

  1. הי רחל, אני מחזיקה מהצמר הזה למכירה לתלמידות, אז אני רוכשת אותו ישירות מהיבואן. אני לא יודעת בדיוק באילו חנויות בכל הארץ מחזיקים אותו, אבל הוא חוט של חב’ קרטופו אז אפשר לבדוק בחנויות שמחזיקות חוטים שלהם…

    1. הי רחל, כן בהחלט :) אפשר לקנות את הצמר או במסגרת הסדנאות שאני מעבירה, או בהגעה אלי לכפר מרדכי (שזה ליד גדרה).

     1. תודה׳ מאחר ואני גרה בצפון לא אוכל להגיע לסדנאות, אולם בהזדמנות כשאהיה במרכז אולי אקפוץ אליך.
      תוכלי להעביר לי הטלפון שלך בפרטי.

     2. הי רחל, המערכת לא מראה לי את המייל שלך, אז במקום בפרטי פשוט כותבת כאן, הטלפון שלי הוא 052-7044117 אם צריך. יום טוב :)

השאר תגובה